Październik w Da Vinci’s International High School
Październik w Da Vinci’s International High School
29.10.2021

Październik w Da Vinci's

Ostatni miesiąc był w naszej szkole miesiącem pełnym różnych wydarzeń i atrakcji. Zaangażowaliśmy się w kilka ciekawych akcji, które pozwoliły nam spojrzeć na niektóre sprawy z innej perspektywy i zrobić coś dobrego.

 

‘Zamiast kwiatka niosę pomoc!’

14 listopada świętowaliśmy Dzień Nauczyciela, ale zrobiliśmy to w dość nietypowy sposób. Zdecydowaliśmy, że w tym roku przyłączymy się do akcji ‘Zamiast kwiatka niosę pomoc!’, organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną (PAH). Jej celem jest pomoc mieszkańcom Somalii, którzy zmagają się z trudnymi warunkami życia. Z tego powodu poprosiliśmy uczniów, aby nie kupowali nauczycielom kwiatów, a wrzucili drobny datek do specjalnego słoika. Zebrane pieniądze zostały przekazane na pomoc dla Somalijczyków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji!

 

 

Tok-tober

Październik stał się dla nas również czasem na zapoznanie się z kursem TOK (Theory of Knowledge). Choć jest on częścią programu matury międzynarodowej realizowanej przez liceum, także uczniowie szkoły podstawowej mogli wziąć udział w przygotowanych z tej okazji aktywnościach. Przygotowali oni wyjątkowe plakaty związane z tematem wiedzy. Każdy z nich miał w sobie coś specjalnego, dlatego uczniowie otrzymali za nie dyplomy oraz słodki poczęstunek.

 

 

W międzyczasie na szkolnych korytarzach pojawiły się sezonowe dekoracje, wykonane przez naszą niesamowitą nauczycielkę plastyki wraz z pomocą uczniów.