Listopad w Da Vinci’s International High School
Listopad w Da Vinci’s International High School
3.12.2021

Listopad w Da Vinci's

Ostatni miesiąc obfitował w rozmaite wydarzenia. Z tego powodu zebraliśmy w jednym miejscu najciekawsze aktywności naszych uczniów. Zapraszamy do relacji z listopada!

 

Diwali

Początek miesiąca upłynął nam pod znakiem Diwali, czyli święta światła. Była to okazja, aby uczniowie pochodzący z Indii przybliżyli innym dzieciom swoje tradycje i kulturę. W ciągu kilku dni obejrzeliśmy pokazy taneczne, wzięliśmy udział w warsztatach Rangoli i Mehendi i spróbowaliśmy wyjątkowych przysmaków. Wszystkie zdjęcia z obchodów Diwali można zobaczyć w osobnej galerii.

 

Święto Niepodległości

11 listopada to w Polsce dzień Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie poświęcili więc chwilę, aby zastanowić się nad jego znaczeniem i przypomnieć sobie, jak wygląda historia Polski. Nie da się w końcu iść naprzód całkowicie bez patrzenia w przeszłość i wyciągania nauki z tego, co było.

 

TOK (Theory of Knowledge) - wystawa

Nasi licealiści wykonali także niewielką wystawę w ramach kursu TOK. Każdy z nich wybrał i opisał jakiś przedmiot, a następnie miał okazję omówić swój przykład z nauczycielami. Pozwoliło im to poćwiczyć swoje umiejętności i nauczyć się szukania powiązań między różnymi dziedzinami nauki i wiedzy.

 

Święto Dziękczynienia

Wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych Święto Dziękczynienia pomaga nam zastanowić się, za co jesteśmy wdzięczni w naszym życiu. Nie zawsze potrafimy to dostrzec na pierwszy rzut oka, dlatego taka chwila refleksji może być niesamowicie przydatna. W jej znalezieniu pomogło wspólne spotkanie uczniów, na którym opowiadali o tradycji tego święta i mieli okazję poczęstować się słodkościami.

 

Andrzejki

Listopad zakończyliśmy, świętując Andrzejki. Dla uczniów przygotowano wróżby, ciasteczka z wróżbą i inne zabawy. Pełną galerię zdjęć można obejrzeć w osobnym wpisie.